Entrem al Projecte Escola Nova 21

Entrem al Projecte Escola Nova 21

per | 1 oct., 2016 | Destacats, Informaci贸 General, Vida a l'escola | 0 comentaris

escolanova21

 

 

A l'escola Jes煤s Maria Badalona fa temps que hem optat per la renovaci贸 pedag貌gica, per tal de poder millorar la formaci贸 dels nostres alumnes, donant pas a la innovaci贸 que requereix una escola del segle XXI. A poc a poc el claustre de professors i l'equip directiu hem anat reflexionant sobre la millor manera de fer-ho i s'han anat fent petites passes cap a aquest objectiu.

Durant el curs passat va sorgir la possibilitat d'incloure'ns en un gran projecte que s'estava gestant a moltes escoles de Catalunya. D'aquesta manera, ens vam inscriure al projecte Escola nova 21, promogut per diverses institucions de reconegut prestigi (Universitat Oberta de Catalunya, Fundaci贸 Jaume Bofill, UNESCO.CAT, Obra Social de La Caixa, ...). Tamb茅 hi ha el suport de la Diputaci贸 de Barcelona i probablement de les altres diputacions de Catalunya.

Aquests dies ens han confirmat la nostra admissi贸 al programa. Aquesta 茅s una bona not铆cia. Durant aquest trimestre s'anir脿 concretant la forma de treballar-hi, per貌 el que 茅s cert 茅s que requerir脿 de molta feina i molta disponibilitat per part nostra. Per fer-vos una idea de la magnitud del projecte, cal dir que la participaci贸 inicial 茅s de 481 centres escolars de tot Catalunya, p煤blics i privats.

Com 茅s l貌gic, al llarg d'aquest trimestre i de seguida que es concreti una mica m茅s la manera de treballar-hi, informarem a tots els pares i mares de l'escola, que tindreu un paper molt important.

Esperem la col路laboraci贸 de tota la comunitat educativa. 脡s un cam铆 que fem amb molta il路lusi贸 per millorar substancialment l'ensenyament a la nostra escola i oferir una formaci贸 de qualitat per a tots els nostres alumnes.

Us facilitem l'enlla莽 a la web del projecte per si voleu ampliar la informaci贸. En un apartat hi ha totes les escoles que participen al programa:

http://www.escolanova21.cat/

0 Comentaris

Enviar un comentari

Entrada de membres

Entrades per Categoria

Not铆cies destacades

Cerca Entrades per data de publicaci贸

abril 2024
Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930