Sempre estaràs amb nosaltres

Sempre estaràs amb nosaltres

per | 19 nov., 2020 | Pastoral, Vida a l'escola | 0 comentaris

Avui ens ha deixat la Gna. Margarita Sauqué, i tota la Comunitat Educativa de Badalona sentim una gran tristesa. Sens dubte la seva pèrdua ens deixa un buit molt gran, doncs han estat molts anys compartits amb ella a la nostra escola de JM de Badalona.

La seva presència discreta i reconfortant feia d’ella una persona estimada per tothom. Dona de fe i de dolç tarannà sempre atenta a les necessitats dels altres amb el seu somriure i la seva calidesa humana.
A molts de nosaltres ens ha acompanyat i cuida’t i amb ella hem pregat, compartit i estimat la nostra escola.

Una dona que sabia acollir amb majúscules i que sempre tenia temps per escoltar i ajudar. Sempre tenia un lloc per nosaltres.
Una dona que va ser testimoni de fe i d’estimació per Claudina i que amb senzillesa va entregar la seva vida a Déu.

Gràcies Margarita pel teu exemple de vida entregada ! Et portarem sempre al cor.

T’estimem!

Avui, dijous 19 de novembre, tots aquells que desitgeu acomiadar-vos, ho podreu fer a partir de les 17'30h i fins a les 19'30 h a la capella de l'escola, on hem preparat un mural per a que cadascú pugui expressar els seus sentiments, pregària, acció de gràcies a la Margarita en uns post-its.
Ens hagués agradat poder fer una eucaristia en la seva memòria però donada la situació sanitària ara mateix no podem. Per això hem pensat en aquest homenatge.

 

0 Comentaris

Enviar un comentari

Entrada de membres

Entrades per Categoria

Notícies destacades

Cerca Entrades per data de publicació

juny 2024
Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930