Sempre estaràs amb nosaltres

Sempre estaràs amb nosaltres

per | 19 nov., 2020 | Pastoral, Vida a l'escola | 0 comentaris

Avui ens ha deixat la Gna. Margarita Sauqué, i tota la Comunitat Educativa de Badalona sentim una gran tristesa. Sens dubte la seva pèrdua ens deixa un buit molt gran, doncs han estat molts anys compartits amb ella a la nostra escola de JM de Badalona.

La seva presència discreta i reconfortant feia d’ella una persona estimada per tothom. Dona de fe i de dolç tarannà sempre atenta a les necessitats dels altres amb el seu somriure i la seva calidesa humana.
A molts de nosaltres ens ha acompanyat i cuida’t i amb ella hem pregat, compartit i estimat la nostra escola.

Una dona que sabia acollir amb majúscules i que sempre tenia temps per escoltar i ajudar. Sempre tenia un lloc per nosaltres.
Una dona que va ser testimoni de fe i d’estimació per Claudina i que amb senzillesa va entregar la seva vida a Déu.

Gràcies Margarita pel teu exemple de vida entregada ! Et portarem sempre al cor.

T’estimem!

Avui, dijous 19 de novembre, tots aquells que desitgeu acomiadar-vos, ho podreu fer a partir de les 17'30h i fins a les 19'30 h a la capella de l'escola, on hem preparat un mural per a que cadascú pugui expressar els seus sentiments, pregària, acció de gràcies a la Margarita en uns post-its.
Ens hagués agradat poder fer una eucaristia en la seva memòria però donada la situació sanitària ara mateix no podem. Per això hem pensat en aquest homenatge.

 

0 Comentaris

Enviar un comentari

Entrada de membres

Entrades per Categoria

Cerca Entrades per data de publicació

febrer 2023
Dl Dt Dc Dj Dv Ds Dg
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728